21 kwi 2011

Wokół parkietów - Robinson, Murphy

1) Kilka dni temu zatrzymany został Thomas Robinson, który przed jednym z klubów około 2 w nocy wdał się w małą bójkę. Nie wiadomo jeszcze czy uczelnia Kansas wyciągnie jakieś konsekwencję, ale nie wygląda to na najlepszy przykład jaki daję Robinson, który po śmierci matki od kilku miesięcy opiekuję się swoja 7-letnią siostra. 

2) Aaric Murray w najbliższym czasie wzmocni albo Kansas, albo West Virginia. Center La Salle w swoim drugim sezonie był najlepszym zawodnikiem w zespole i zdobywał średnio 15.2pkt, 7.7zb oraz 2.3bl. Niezależnie od końcowej decyzji z miejsce powinien stać się ważnym zawodnikiem rotacji, a zgodnie z przepisami ponownie na boisku pojawi się w sezonie 2012-13.

3) Na zmianę zespołu zdecydował się także Ari Stewart, który zamienił Wake Forest na USC. W Demon Deacons notował średnio 8.5pkt i 4.4zb w 25 minut gry. Pozostając w temacie bogate zestawienie graczy zmieniających drużyny można znaleźć na blogu Jeffa Goodmana.

4) Kevin Ware został drugim graczem z Top100 "Class of 2011", który w wakacje dołączy do UCF. Zawodnik numer #97 według Scout.com początkowo wzmocnić miał zespół Tennessee, jednak po zwolnieniu Bruce'a Pearla ostatecznie wyląduje w ekipie Knights. Doliczając do tego centra Michaela Chandlera oraz obecnych graczy kolejny sezon Central Florida powinien być bardzo udany.

5) Skrzydłowy Alex Murphy, który w "Class of 2012" zajmował #11 pozycję zamierza wcześnie ukończyć szkołę średnią, co oznacza że w NCAA zobaczymy go już w najbliższym sezonie. Murphy wybrał stypendium Duke i będzie on piątym bardzo utalentowanym graczem, który w wakacje wzmocni zespół trenera Krzyżewskiego. 

6) Bob Knight nie przepada za Johnem Caliparim, a ostatnio po raz kolejny się to potwierdziło. W swoim wystąpieniu legendarny trener niefortunnie skrytykował przepis "one and done" podając za przykład zeszłoroczny skład Kentucky. Powiedział między innymi, że cała pierwsza piątka Wildcats nie chodziła na zajęcia, co oczywiście jest bzdurą, a jedynym zawodnikiem, który z tamtego składu nie ukończył drugiego semestru jest Daniel Orton. Knight zdążył już przeprosić za swoje słowa. 

7) Parodie reklam, a jednocześnie spoty zachęcające do wyboru uczelni Oregon State, czyli dlaczego uwielbiam NCAA odcinek 152:


Zawodnik marzący o stypendium to Kevin McShane, który faktycznie po trzech latach gry jako "walk-on" w końcu je otrzymał. 

8) Jimmer Fredette założył konto na Twitterze - @JimmerFredette. Na razi piszę mało, ale powinien niedługo się rozkręcić. Jimmermanio trwaj! 

Brak komentarzy: