25 kwi 2011

Wokół parkietów - Staten, Ashaolu

1) Liga NCAA doczekała się nowej nagrody na cześć trenera który w karierze wygrał 804 spotkań -  "The Eddie Sutton Tustenugee Award". Wyróżnienie będzie przyznawane dla najlepszego zawodnikowi, który grał jak wojownik lub inaczej dla najtwardszego gracza ligi. W pierwszej edycji finalistów znaleźli się: Derrick Williams (Arizona), Matt Howard (Butler), Jorge Gutierrez (California), Kyle Singler (Duke) i Jordan Taylor (Wisconsin). Zwycięzca zostanie ogłoszony 7 maja.

2) Juwan Staten postanowił zmienić uczelnie i od sezonu 2012-13 będzie reprezentował Penn State. Były zawodnik Dayton w swoim pierwszym sezonie notował średnio 8.5pkt, 5.4as oraz 2.1zb i od pierwszego dnia w Nittany Lions powinien być bardzo ważnym wzmocnieniem. 

3) Większość z Was zapewne pamięta Jay'a-Z pozującego do zdjęć w szatni Kentucky po ich zwycięstwie nad Ohio State (za co został ukarany przez NBA). Kilka dni temu zaś Snoop Dogg odwiedził graczy North Carolina, a pamiątkowe zdjęcie umieścił nawet na swojej stronie.


Od lewej John Henson, Snoop Dogg (w koszulce z numerem Barnesa), Harrison Barnes i Justin Watts. Jaki raper będzie następny?

4) Jednym z ostatnich graczy, którzy zgłosili się do Draftu był Olu Ashaolu z Louisiana Tech. W ostatnim sezonie zdobywał średnio 14.2pkt oraz 9.3zb i na razie nie planuje zatrudnić agenta. Oficjalna lista wszystkich zgłoszonych do Draftu zostanie opublikowana około 29 kwietnia.

5) Z drugiej strony o swoim powrocie na uczelnie poinformowali Ramone Moore z Temple - śr. 15.2pkt, 4.2zb i 3.1as oraz C.J. Leslie z North Carolina State - śr. 11pkt, 7.2zb i 1.3bl. Fajny spis zgłoszonych graczy oraz ciekawszych zawodników pozostających w NCAA można znaleźć na stronie CBSSports.com.

6) Jared Sullinger odrzuci zaproszenie na pierwszy camp kadry USA, która przygotowuję się do Mistrzostw Świata do lat 19. Zawodnik Ohio State w wakacje zamierza skupić się tylko na swojej drużynie oraz jak najlepiej przygotować się do zbliżającego sezonu. 

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Brandon Knight na SG w NBA? Czy to możliwe?