23 kwi 2011

Czy to już wszyscy?

Za każdym razem gdy napiszę o kolejnych deklaracjach zawodników, pojawia się ktoś z cienia i ogłasza swoją decyzję. Dokładnie tak było wczoraj i dlatego pozwolę sobie o tym wspomnieć. 

  • Jak podała matka Jordana Hamiltona, zawodnik Texas zgłosił się do Draftu i w najbliższym czasie zamierza zatrudnić agenta. Skrzydłowy Longhorns zdobywał średnio 18.6pkt, 7.7zb oraz 2.1as i ma szansę na wybór w połowie pierwszej rundy.  
  • To nie jedyne osłabienie Texas, bo wstępnie do Draftu zgłosił się również Cory Joseph. On jednak na razie agenta zatrudnić nie planuję, więc zostawił sobie ewentualną furtkę. Joseph jako zawodnik pierwsze piątki zdobywał średnio 10.4pkt, 3.6zb oraz 3as i obecnie ma szanse jedynie na wybór w drugiej rundzie. 
  • Do Draftu bez zatrudniania agenta zgłosił się również Hollis Thompson. Skrzydłowy Georgetown na parkiecie przebywał średnio 23 minuty w tym czasie notując 8.6pkt oraz 4.4zb. Tak naprawdę ciężko przewidzieć czym motywował się sam zawodnik, który jest dopiero Sophomorem i szansę na jakikolwiek wybór ma bliskie zeru.
  • Oddzielnym przypadkiem jest zaś Charlie Westbrook. Gracz South Dakota, choć do Draftu się zgłosił szybko wyjaśnił, że w kolejnym sezonie ponownie zagra w NCAA. Lider Coyotes podobnie jak J.P. Primm, zamierza zrobić jedynie małe rozeznanie. W rozgrywkach notował średnio 16.2pkt i 4.7zb.

Pozostali zawodnicy mają jeszcze czas na zgłoszenie do północy 24 kwietnia. Około 29 kwietnia zaś powinna pojawić się oficjalna lista i wtedy też zawodnicy będą mogli kontaktować się z klubami NBA. Wszyscy, którzy nie zatrudnią agenta i będą mogli/chcieli wrócić do NCAA mają czas do 8 maja. 

Brak komentarzy: