29 sie 2011

Wokół parkietów - Gamble, Newbill

Ten wpis możecie odebrać, jako mój powrót do regularnego blogowania. Jeszcze nie wiem czy nowe wpisy będą ukazywać się codziennie, ale na pewno częściej niż przez ostatnie dwa miesiące. Na początek szybkie podsumowanie najważniejszych informacji. 

1) Zespół Miami (FL) ma całkiem ciężki off-season. Pomijając śledztwo NCAA, o którym postaram się napisać w najbliższym czasie, to niecałe dwa miesiące temu na pół roku stracili swojego najlepszego gracza Reggie'go Johnsona. Ostatnio zaś Julian Gamble zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i pewne jest, że w tym sezonie już nie zagra. Choć w poprzednich rozgrywkach był tylko rezerwowym i notował przeciętnie 4pkt oraz 3.2zb to w obecnej sytuacji strata dwóch centrów dla Hurricanes może być poważna w skutkach. Małym plusikiem jest jednak fakt, że tuż przed najważniejszą częścią sezonu do gry wrócić ma Johnson.

2) Saga Bruce'a Pearla została oficjalnie zakończona. Były trener Tennesseee został ukarany trzyletnim zakazem prowadzenia drużyny w NCAA i do 24 sierpnia 2014 roku nie może brać udział w procesie rekrutacji. Dodatkowo trzech byłych asystentów Volunteers - Tony Jones, Steve Forbes i Jason Shay w NCAA trenować nie mogą przez rok.

3) D.J. Newbill po roku spędzonym w Southern Miss postanowił przenieść się do lepszej drużyny i po odczekaniu roku zobaczymy go w składzie Penn State. W poprzednich rozgrywkach spędzając na boisku ponad 30 min notował średnio 9.2pkt i 6.2zb.

4) Isaiah Armwood, który po powrocie z Europy postanowił zmienić drużynę od sezonu 2012-13 będzie występował w ekipie George Washington.

5) Brandon Davies oficjalnie wraca do składu BYU. W poprzednim sezonie skrzydłowy Cougars wystąpił w 26 meczach zdobywając średnio 11.1pkt oraz 6.2zb, po czym został zawieszony za złamanie kodeksu uczelni.

6) Sim Bhullar od sezonu 2012-13 miał zasilić zespół Xavier, a zamiast tego już od najbliższych rozgrywek będzie występował w składzie New Mexico State. Dokładne powody nie są znane, ale istotną role odegrały problemy z tzw. "Clearing House" i dopuszczeniem Sima do gry. 

7) Kris Dunn, czyli najlepszy rozgrywający i jednocześnie #27 zawodnik "Class of 2012" według Scout.com wybrał grę na uczelni Providence. Zaskakująca decyzja, ale świetna informacja dla fanów Friars.

8) Center Shaquille Cleare, czyli #38 gracz tego samego rankingu zdecydował się natomiast na grę na uczelni Maryland. Do drużyny dołączy od sezonu 2012-13.

9) #49 gracz "Class of 2012" Savon Goodman wycofał się zaś ze swojej decyzji, czyli wyboru Villanova i ponownie rozważa inne opcje. 

Brak komentarzy: