4 sie 2011

Rywalizacja Louisville z Kentucky

Jak wiecie albo powinniście wiedzieć ci z Louisville nie lubią tych z Kentucky i odwrotnie. Podobnie sytuacja wygląda też z trenerami i dwójka John Calipari oraz Rick Pitino raczej za sobą nie przepadają. Przykładów jest wiele, ale wystarczy zobaczyć po prostu jeden z pojedynków pomiędzy tymi dwoma ekipami i wszelki wątpliwości zostaną rozwiane. 

Jeśli jednak dalej nie wierzycie mi na słowo to przy okazji zakończenia budowy nowej hali dla uczelni Louisville - KFC Yum! Center, w podpisanym kontrakcie umieszczona została notka, że zespół Kentucky nie może rozgrywać tam innych spotkań niż właśnie przeciwko Cardinals. 

Przekonani? To lecimy dalej.

Prawdopodobnie już wam się obiło o uszy (oczy?), że coach Calipari został trenerem Dominikany i właśnie teraz przygotowuję się ze swoją reprezentacją do olimpijskich eliminacji. W planach mają rozegranie kilku spotkań z byłymi graczami Kentucky, w składzie których pojawić się mają m.in. John Wall, Rajon Rondo, Tayshaun Prince, DeMarcus Cousins, Jodie Meeks, Nazr Mohammed, Eric Bledsoe czy Keith Bogans. Jeden z meczów pomiędzy tymi ekipami rozegrany zostanie 16 sierpnia na hali... KFC Yum! Center. 

Technicznie rzecz biorąc wszystko będzie zgodne z kontraktem, bo w meczu nie weźmie udział zespół z uczelni Kentucky, a drużyna złożona z byłych graczy Wildcats. Na przeciwko zaś trener UK poprowadzi Dominikanę. Mimo wszystko Pitino i fani Louisville mają jeszcze jeden powód by nienawidzić swoich rywali. 

Brak komentarzy: