4 sie 2011

Wokół parkietów - Morris, Clarke

Czyli pora na kolejną porcję nowinek.

1) W lipcu Jason Morris podczas sparingowego meczu złamał duży palec w prawej stopie i jak się okazało niezbędna była operacja. Teraz czeka go od 6 do 8 tygodni przerwy. Zawodnik Georgia Tech w poprzednim sezonie zdobywał średnio 6pkt oraz 2.2zb przebywając na boisku niewiele ponad 18 minut.

2) Haukur Palsson w NCAA rozegrał tylko jeden (nie najlepszy) sezon, a mimo wszystko zdecydował się przenieść do Europy. Jak poinformowały władze Maryland pochodzący z Islandii Palsson zrezygnował z dalszej gry na uczelni i aktualnie oczekuje na propozycje kontraktów. W poprzednich rozgrywkach notował średnio tylko 2.8pkt i 2.1zb.

3) Rotnei Clarke na swój ostatni rok gry przenosi się do uczelni Butler. Jest to świetna informacja zarówno dla uczelni jak i zawodnika. W zakończonym sezonie były zawodnik Arkansas zdobywał średnio 15.2pkt i 3zb, a jego najmocniejszą stroną są rzuty trzypunktowe (44%), czyli chyba najsłabszy element gry Bulldogs w ostatnich latach. Clarke'a na boisku zobaczymy od sezonu 2012-13 i prawdopodobnie będzie wtedy jednym z 2-3 najlepszych graczy Butler. 

4) Jaylen Bond czyli #25 silny skrzydłowy według Scout.com zdecydował się zasilić uczelnie Texas. Bond wprawdzie nie zalica się do grona czołowych rekrutów swojego rocznika, ale nie często się zdarza by tak późno na wybór drużyny decydował się zawodnik, który do gry dopuszczony jest już od najbliższego sezonu.

5) Poznaliśmy 12 reprezentantów USA na najbliższą Uniwersjadę, która wystartuje 13 sierpnia. Z finałowej 14 wypadli Shabazz Napier z UConn oraz Aaric Murray z West Virginia.

6) W związku z lockoutem skauci z NBA nie mogą oglądać treningów drużyn z NCAA, jak miało to miejsce do tej pory. Na meczach i innych imprezach dla "ogółu" pojawiać mogą się bez przeszkód.

7) Zgodnie z przepisami raz na cztery lata drużyna może wyjechać na obóz poza granice USA. W tym roku postąpiło tak całkiem sporo ekip, a małe zestawienie kto i gdzie wyjeżdża zrobił Andy Katz na swoim blogu. Między innymi West Virginia oraz Illinois wybierają się do Włoch i co ciekawe za zgodą NCAA 17 sierpnia rozegrają pomiędzy sobą zamknięty sparing. Nigdy wcześniej nic podobnego miejsca nie miało. A przynajmniej nie w najbliższej przeszłości. 

Brak komentarzy: