13 sie 2011

Wokół parkietów - Adams, Drummond

Znowu na blogu pojawiał się mały przestój, ale spokojnie. Już niedługo wracam do normalnego i regularnego pisania. Tymczasem kolejne podsumowanie wydarzeń z ostatnich dni. 

1) Steve Taylor, czyli zawodnik numer #72 "Class of 2012" wedlug rankingu Scout.com wybrał grę na uczelni Marquette. Wcześniej rozważał także możliwość dołączenia do DePaul, Missouri czy Ohio.

2) Katin Reinhardt #45 gracz tego samego rankingu wybrał stypendium uczelni UNLV. Przede wszystkim jest to bardzo dobra wiadomość dla zespołu Rebels, któremu już dawno nie udało się pozyskać tak utalentowanego zawodnika. Wśród opinii jednak można usłyszeć, że był to świetny ruch także dla samego zainteresowanego. Rzucający obrońca rozważał możliwość gry w Arizona, Baylor czy North Carolina State.

3) Zespół Pittsburgh pozyskał natomiast pochodzącego z Nowej Zelandii Stevena Adamsa. Center jak na razie nie łapie się do żadnych rankingów, a wszystko to za sprawą faktu, że do tej pory nie grał w High School. To jednak szybko może się zmienić, bo Adams swój ostatni rok w szkole średniej zamierza spędzić właśnie w Stanach. W wakacje natomiast dał się poznać, na róznych Campach i już teraz nie brakuje opinii, że w przyszłości może być jednym z najlepszych podkoszowych "Class of 2012". 

4) Kendrick Nunn, który według Scout.com jest #41 graczem "Class of 2013" zapowiedział, że w przyszłości będzie reprezentował Texas A&M. Tym samym jest to już drugi zawodnik, którego udało się zarekrutować nowemu trenerowi Aggies - Billy'emu Kennedy'emu. Wcześniej podobnie uczynił J-Mychal Reese.

5) Garrett Green na swój ostatni rok gry postanowił przenieść się z LSU do San Diego State. Skrzydłowy ukonczył naukę na swojej byłej uczelni i dlatego w nowej drużynie będzie mógł zagrać bez potrzeby odczekania roku. W zeszłych rozgrywkach notował średnio 6.3pkt i 5.1zb w 18 minut gry.

6) Matt Derenbecker natomiast postanowił zrezygnować z gry w koszykówkę i skupić się na sprawach poza sportowych. Choć mówi się, że były zawodnik LSU zamierza poświęcić się nauce, rozważa także opcje gry w Tulane. W poprzednim sezonie zdobywał średnio 6.5pkt i 2.1zb w niecałe 23 minuty gry. Wcześniej do Utah przeniósł się także Aaron Dotson i jak łatwo można sobie policzyć w niedługim odstępie czasu Tigers stracili trzech ważnych graczy. Wygląda więc na to, że Johnny O'Bryant będzie musiał stać się naprawdę aż tak dobrym zawodnikiem, jak sam zapowiada.

7) Andre Drummond, czyli drugi najlepszy zawodnik "Class of 2012" mimo wcześniejszego ukończenia szkoły średniej ostatecznie nie zdecydował się już w tym roku przejść do NCAA. Zamiast tego na rok przejdzie do tzw. "prep school" Wilbraham & Monson. Dodatkowo ogłosił, że w gronie jego faworytów jest pięć uczelni - Connecticut, Kentucky, Louisville, Georgetown i West Virginia. Wśród ekspertów jednak przeważają opnie, że Drummond skorzysta z możliwości i w 2012 roku zamiast przejść do NCAA zgłosi się do Draftu. 

Brak komentarzy: