28 lip 2011

Wokół parkietów - Pinkston, Woods

Znowu minęło zdecydowanie za długo czasu, ale czasem tak bywa. Poniżej więc krótkie podsumowanie najważniejszych informacji ostatniego tygodnia.

1) Jon Hood w czasie luźnego meczu ze znajomymi zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i teraz czeka go długi rozbrat z koszykówką. W zeszłym sezonie wystąpił w 33 meczach średnio na parkiecie przebywając niecałe 5 minut i notując 1pkt oraz 1 zb. Zespół Kentucky jego braku jednak specjalnie odczuć nie powinien.

2) Tony Woods, który został wyrzucony z Wake Forest i miał dołączyć już do Louisville ostatecznie wybrał grę na uczelni Oregon. Zawodnik wróci do gry od najbliższego sezonu.

3) JayVaughn Pinkston do ekipy Villanova dołączył już w zeszłym roku, ale po bójce w barze został zawieszony na cały sezon. Niedawno władze uczelni poinformowały, że jego prawa zawodnika zostały przywrócone i będzie mógł zadebiutować w listopadzie. Przypomnę, że przed poprzednimi rozgrywkami towarzyszyły mu spore oczekiwania. 

4) Myles Davis, czyli zawodnik numer #99 "Class of 2012" według Scout.com wybrał grę w zespole Xavier. W gronie zainteresowanych były także uczelnie Pittsburgh, Georgetown i West Virginia.

5) Dominic Artis zdecydował się zaś dołączyć do UCLA. #95 gracz tego samego rankingu rozważał również uczelnie California, Florida State, Oregon, Georgia Tech, Baylor i Florida International.

6) Trener New Mexico zakazał swoim zawodnikom korzystania z Twittera i poprosił nawet o usunięcie kont. Steve Alford uważa, że młodzi gracze nie są na tyle odpowiedzialni i często w ramach wytłumaczenia za nieodpowiednie wpisy wymyślają historie o włamaniu na konto. Tym samym nowi zawodnicy z chwilą przyjazdu na uniwersytet będą skazani na skasowanie konta. Wśród nich jest choćby Hugh Greenwood z Australii, który brał udział w niedawnych MŚ U19. 

7) Nastąpiły zmiany w kadrze USA na Uniwersjadę. Z powodu kontuzji zgrupowanie opuścili Jordan Taylor z Wisconsin oraz Alex Oriakhi z Connecticut. Tu Holloway (Xavier) natomiast odrzucił zaproszenie. W ich miejsce powołani zostali Ray McCallum Jr. z Detroit oraz Shabazz Napier z UConn.

Brak komentarzy: