18 lip 2011

Wokół parkietów - McDonald, Mayes

1) NCAA zakończyło dochodzenie na uczelni Georgia Tech i jak to zwykle bywa nie obyło się bez kar. Zespół koszykarski na szczęście nie został poważnie ukarany, a najwięcej sankcji zostało naniesionych na drużynę footballową (m.in anulowanie zwycięstw z turnieju ACC z 2009 roku, czy kara pieniężna w wysokości 100 tys. $). Z ważniejszych informacji sztab szkoleniowy Briana Gregory'a przez najbliższe dwa lata straci cztery oficjalne wizyty oraz po dwa rekrutacyjne dni w lipcu. 

2) Podczas jednego ze spotkań ligi letniej NC Pro-Am Leslie McDonald zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i prawdopodobnie w najbliższym sezonie już go nie zobaczymy. Zawodnik North Carolina, mimo że na parkiecie przebywał średnio niecałe 16 minut był ważnym graczem rotacji notując przeciętnie 7pkt i 2zb. 


Jeśli jednak ktoś myśli, że dla zespołu Tar Heels będzie to duża strata jest w sporym błędzie. Do zdrowia dochodzi Reggie Bullock, który z powodu kontuzji opuścił końcówkę sezonu, a do drużyny dołączył przecież P.J. Hairston, czyli jeden z lepszych rzucających obrońców "Class of 2011". Nie można zapomnieć także o Dexterze Stricklandzie oraz najważniejszym obwodowym graczu UNC - Kendallu Marshallu. North Carolina będzie tak samo piekielnie mocna zarówno z McDonaldem i bez niego w składzie.

3) Jordin Mayes przeszedł operację stopy i teraz czeka go kilkutygodniowy powrót do zdrowia. Zawodnik Arizona już pod koniec poprzedniego sezonu zmagał się z kontuzją stopy i ostatecznie badania wykazały, że bez operacji się nie obędzie. Na swoim pierwszym roku notował średnio 4.9pkt i 1.2as w niewiele ponad 14 minut. 

Jak się okazuje kontuzja Mayesa może mieć bardzo negatywny wpływ na wyniki Wildcats. Ze względu na wcześniejsze problemy nie wiadomo tak naprawdę kiedy Jordin wróci do pełni sił, a jak pamiętamy, nie tak dawno pierwszy rozgrywający Lamont "Momo" Jones postanowił przenieść się na uczelnie Iona. W obecnej sytuacji rolę prowadzącego gry będzie musiał przejąć Freshman Josiah Turner, który choć bardzo utalentowany na początku z podołaniem może mieć problem.

Brak komentarzy: