14 lip 2011

Wokół parkietów - Walker, York

1) Melvin Tabb i Ty Walker zostali zawieszeni przez trenera Jeffa Bzdelika. Zawodnicy Wake Forest dopuścili się złamania zasad uczelni (cokolwiek by to nie było) i teraz czeka ich prawdopodobnie długi rozbrat z koszykówką. Choć zespół nie powinien odczuć specjalnie ich braku, bo Tabb notował średnio 1.6pkt i 2zb, a Walker 3.6pkt, 3.5zb i 2.5bl to strata dwóch podkoszowych graczy może być kłopotliwa. 

2) Gabe York, czyli zawodnik numer #64 "Class of 2012" wybrał uczelnie i od sezonu 2012/13 będzie występował w Arizona. Tym samym został drugim graczem z Top100 swojego rocznika, który zdecydował się na grę dla trenera Seana Millera. Wcześniej podobnie postąpił center Grant Jerrett.

3) 2011 ESPY Awards rozdane. Jak łatwo można się domyśleć nagrodę w kategorii "Best Male College Athlete" zgarnął Jimmer Fredette, który ponownie pokonał nominowanego Kemba Walkera. Z NCAA wyróżniony został także zespół VCU w kategorii "Best Upset" za pokonanie w drodze do Final Four drużyny Kansas. O pozostałych wyróżnionych można przeczytać tutaj.

4) Uczelnia Texas-Arlington rozważa zamianę konferencji Southland na WAC. Dzisiaj odbyć się miała specjalna narada w tej sprawie, gdzie przedyskutować miano wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania. UPDATE: Wygląda na to, że od sezonu 2012-13 uczelnia UTA oficjalnie dołączy do WAC. 

5) Przy okazji odsyłam do mojego niedawnego wpisu na temat zmian w konferencjach, gdzie przejrzałem wszystkie najważniejsze "transfery". Po dokładniejsze podsumowanie odsyłam tu i tu.

Brak komentarzy: