2 lip 2011

Wokół parkietów - Peterson, Johnson

Zaczęły się wakacje, czyli okres dla mnie, w którym mam znacznie mniej czasu niż zwykle. Spodziewajcie więc się nieco mniej notek, ale wciąć zachęcam do regularnego odwiedzania, bo w weekendy zwykle będę się starał wszystko nadrabiać. Tak jak teraz:

1) Jordan Adams, czyli zawodnik numer #54 według Scout.com "Class of 2012" wstępnie wybrał stypendium uczelni UCLA.

2) Uczelnia Mississippi State zyskała zaś #86 gracza tego samego rankingu centra Gavina Ware'a.

3) Jeff Peterson w swojej krótkiej uniwersyteckiej karierze po raz drugi zmieni uczelnie. W 2007 roku grę zaczynał w Iowa, by po dwóch latach przenieść się do Arkansas, gdzie w ostatnim sezonie notował średnio 6.3pkt, 2.4as i 2.2zb w 21 min gry. Swój ostatni rok gry wykorzysta zaś w Florida State, gdzie będzie mógł wystąpić już w najbliższych rozgrywkach (ukończył naukę w Arkansas). 

4) Taran Buie przenosi się z Penn State do Hofstra. Buie w poprzednim sezonie z powodu zawieszenia (za złamanie zasad drużyny) rozegrał tylko 11 spotkań, w których zdobywał średnio 5.8pkt i 2zb w 15 min gry. Tym samym dla trenera Mo Cassara jest to drugi gracz po Jamalu Coombs-McDanielu, który w ostatnim czasie zdecydował przenieść się na uczelnie Hofstra. Obaj zawodnicy powrócą do gry w sezonie 2012-13. 

5) Reggie Johnson z Miami (FL) podczas jednej z wieczornych gierek rozerwał łękotkę w prawym kolanie i czeka go od 5 do 6 miesięcy przerwy. Center Hurricanes w poprzednim sezonie notował średnio 11.9pkt i 9.6zb. Sztab trenerski liczy, że powróci do gry w połowie stycznia, czyli na początek rozgrywki wewnątrz konferencji ACC.

6) Na światło dzienne wypłynęła informacja, że Kentavious Caldwell-Pope otrzymywał korzyści materialne i tym samym zagrożony jest jego status amatora. Z wstępnych ustaleń wynika, że #11 zawodnik "Class of 2011" otrzymał pewną sumę pieniądze z konta bankowego drużyny AAU, którą reprezentował w wakacje. Kentavious w najbliższym czasie zasili zespół Georgia i prawdopodobnie zostanie zawieszony na kilka pierwszych spotkań.

7) John Calipari przedłużył i odświeżył swój kontrakt z uczelnią Kentucky. Nowa umowa ważna jest do 2019 roku, a jej wartość to 36.5 mln $. Coach Wildcats co roku gwarantowane będzie miał 3.8 mln $ oraz od 0,85 do 1 mln $ w bonusach i dodatkach. 

Brak komentarzy: