10 lip 2011

Wokół parkietów - transfery i Shawn Kemp Jr.

1) Andre Walker, który w zespole Vanderbilt wykorzystał trzy ze swoich czterech lat gry, a jednocześnie ukończył studia zasili zespół Xavier. Zgodnie z przepisami NCAA jeśli na nowej uczelni wybierze kierunek niedostępny w byłej szkole nie będzie musiał pauzować roku, co oznacza, że w składzie Musketeers zobaczymy go już od najbliższego sezonu. Były skrzydłowy Commodores w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 3pkt, 3zb i 2.6as w niecałe 18 minut gry.

2) Trzeci strzelec Georgia Tech Brian Oliver postanowił zmienić drużynę i przenosi się do Seton Hall. Oliver w Yellow Jackets spędził dwa sezony w ostatnim notując średnio 10.5pkt i 4.5zb w 28 minut. Po odczekaniu roku pozostaną mu dwa kolejne lata gry.

3) Bobby Capobianco zamienił Indiana na Valparaiso. W poprzednich rozgrywkach w niewiele ponad 6 minut zdobywał średnio 1pkt i 1.1zb. Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to mało istotną informacją to dla zespołu Crusaders Capobianco może okazać się całkiem solidnym wzmocnieniem. 

4) Nick Russell przenosi się z Kansas State do Southern Methodist, gdzie będzie trenował wspólnie z Kamilem Jantonem. Obwodowy gracz Wildcats w poprzednim sezonie notował średnio 4.2pkt, 1.9zb i 1.2as na boisku przebywając około 12 minut. 

5) Shawn Kemp Jr. syn tego właściwego Shawna Kempa podpisał odpowiednie papiery i od przyszłego sezonu powinien występować w drużynie Washington. Powinien, bo już wcześniej próbował dostać się do I Dywizji NCAA, ale jak do tej pory mu się to nie udało. W 2008 roku miał zasilić Alabama, ale ze względów akademickich dopuszczony nie został. W 2009 roku miała miejsce podobna sytuacja tylko tym razem stypendium zaoferował mu zespół Auburn. Tym razem jednak trener Lorenzo Romar zapewnia, że podobnego problemu już nie będzie, a obecnie najważniejszy jest powrót do dobrej formy fizycznej. 

Brak komentarzy: