4 cze 2011

Wokół parkietów - Ware, Goodson

1) Kevin Ware chyba już ostatecznie podjął decyzję na temat swojej przyszłości i od najbliższego sezonu będzie występował w zespole Louisville. Zawodnik numer #99 według Scout.com podczas swojej rekrutacji dołączał już do Tennessee i Central Florida, ale z różnych przyczyn z obu decyzji się rozmyślił. Ware został więc czwartym graczem z Top100, który zasili w tym roku skład Cardinals.

2) Josh Pastner zatrudnił na stanowisko asystenta trenera Damon Stoudamire, który może odegrać bardzo ważną rolę w rozwoju młodego Joe Jacksona. Rozgrywający Memphis w wielu aspektach przypomina Stoudamire'a i jego kilkunastoletnie doświadczenie z NBA powinno tutaj zaprocentować.

3) Wspominałem jakiś czas temu o planach Demetri Goodsona, a ostatnio poznaliśmy wszystkie szczegóły. Były rozgrywający Gonzaga przenosi się na uczelnie Baylor by porzucić koszykówkę na rzecz footballu. Goodson, który w ostatnich 69 meczach aż 68 rozpoczął w pierwszej piątce uważa, że jako zawodnik footballowy ma większe szanse na profesjonalny kontrakt w USA. 

4) Trudny rok Fab Melo wciąż trwa. Początkowo mówiło się tylko o jego słabej dyspozycji na boisku, a niedawno sprawy nabrały nieco poważniejszej formy. Center Syracuse pokłócił się ze swoją dziewczyną i między innymi uszkodził jej samochód. Z różnych doniesień wynika, że to nie pierwsza sprzeczka pary, a po jednej z nich w lutym trener Boeheim zawiesił swojego zawodnika na dwa spotkania. Teraz pozostaje czekać na konsekwencję. 

5) Od przyszłego sezonu w konferencji SEC nie będzie podziału na dwie dywizji West i East, jak miało to miejsce do tej pory. Trenerzy zgodnie doszli do wniosku, że powstała zbyt duża różnica pomiędzy obiema dywizjami i najlepszym rozwiązaniem będzie ich połączenie. Zmiany w terminarzu oraz w turnieju konferencji są obecnie ustalane. 

6) Josh Sharp przenosi się z Utah do BYU i jest to dość nietypowa sytuacja. Sharp do Utes dołączył w 2008 roku, jednak skorzystał z tzw. opcji "redshirt", by następne dwa lata spędzić na religijnej misji w Houston. Po powrocie postanowił dołączyć do największego rywala, a że przez ostatnie dwa lata nie grał w Cougars zobaczymy go już od najbliższego sezonu. Co ciekawe Sharp został 8 zawodnikiem, który opuścił drużynę po 3 kwietnia, czyli od momentu zatrudnienia nowego trenera - Larry'ego Krystkowiaka

7) Nowym trenerem Penn State został Pat Chambers z Boston University. W gronie kandydatów znaleźli się Jeff Lebo (trener East Carolina) i Ron Everhart (Duquesne), jednak obaj nie skorzystali. Po przeciwnej stronie był zaś Larry Brown, który wyrażał spore chęci prowadzenia Nittany Lions, ale w jego przypadku uczelnia nie była zainteresowana. 

8) Poznaliśmy uczestników "The 2011 CP3 Elite Guard Camp". Na trzydniowy obóz zaproszono 17 zawodników, w gronie których niespodziewanie znalazł się Harrison Barnes. 

Brak komentarzy: