20 cze 2011

Wokół parkietów - Polee, Ross

1) Dwayne Polee Jr. znalazł sobie nowy zespół. Były już zawodnik St. John's przychodził do drużyny z wielkimi oczekiwaniami, jednak grając wśród bardziej doświadczonych graczy nie potrafił do końca odnaleźć swojej roli. Ostatecznie przebywając na parkiecie niecałe 15 minut notował średnio 4.4pkt oraz 2.5zb. Skrzydłowy w najbliższym czasie dołączy do San Diego State i po odczekaniu sezonu wróci do gry w 2012 roku. 

2) Earnest Ross, który jakiś czas temu postanowił zmienić drużynę przenosi się do Missouri. Najlepszy zawodnik Auburn w zakończonym sezonie zdobywał średnio 13.1pkt, 6.6zb, 2.1as i 1.4prz. Po odczekaniu sezonu pozostaną mu dwa kolejne lata gry.

3) Jamal Coombs-McDaniel ostatecznie wybrał grę w Hofstra, gdzie zobaczymy go od sezonu 2012-13. Na początku off-season został przyłapany na posiadaniu kilku gramów marihuany i obie strony doszły do porozumienia, że najlepszym rozwiązywaniem będzie rozstanie. Były zawodnik Connecticut w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 5.6pkt oraz 2.6zb w 17 minut gry. 

4) Royce Woolridge syn Orlando Woolridge'a i brat Renaldo z Tennessee postanowił zamienić Kansas na Washington State. W swoim pierwszym sezonie w Jayhawks wystąpił tylko w 16 spotkaniach na boisku przebywając średnio niecałe 3 minuty. Tak, wspomniałem o nim tylko ze względu na rodzinę.

5) George Goode, który po trzech latach gry w Louisville zakończył edukację przenosi się do Missouri. Jak wiadomo w takiej sytuacji zawodnik nie musi pauzować roku pod warunkiem, że na nowej uczelni wybierze kierunek niedostępny w byłej szkole. W poprzednim sezonie Goode notował średnio 2.9pkt i 1.4zb w 8 min gry.

6) Malcolm Armstead zamienił Oregon na Wichita State. Były zawodnik Ducks w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 8.6pkt, 4.4as, 2.9zb i 2.3prz. Po odczekaniu roku pozostanie mu ostatni sezon gry.

7) Kevin Young, który w sezonie 2009-10 w zespole Loyola Marymount notował średnio 10.7pkt i 5.3zb w najbliższych rozgrywkach zasili skład Kansas. Nowy zawodnik Jayhawks w poprzednim roku nie grał, bo postanowił skupić się na nauce. W nowym zespole będzie mógł zadebiutować już od najbliższym sezonie. 

8) Delvon Roe zwichnął kostkę i czeka go około 6 tygodni przerwy. Zawodnik Michigan State w zakończonym sezonie zdobywał średnio 6.1pkt, 5zb i 1.2bl.

9) Uniwersytet Detroit postanowił uhonorować Dicka Vitale, który w latach 1973-77 był tam trenerem i od najbliższego sezonie parkiet Titans zostanie nazwany jego imieniem. Vitale wielkim trenerem nigdy nie był, ale w historii NCAA zapisał się w wielu innych kwestiach, m.in. organizując liczne akcji charytatywnych. Nowy Dick Vitale Court można zobaczyć na oficjalnej stronie uczelni.

10) Uniwersytet Seattle wraz z Texas State, Texas-San Antonio i Denver od sezonu 2012-13 dołączy do konferencji WAC.

Brak komentarzy: