20 kwi 2010

Wokół parkietów

1) Kyle Singler zostaje w NCAA! Nie będzie brał udziału w żadnych treningach i nie będzie testował swoich notowań. Skrzydłowy Duke wróci na ostatni rok studiów, by pomóc swojej drużynie zdobyć kolejny tytuł mistrzowski. Patrząc na obecny skład oraz na nazwiska graczy którzy od przyszłego sezonu będą w Blue Devils pozostaje tylko powiedzieć: oni będą się liczyć. Śmiało można stwierdzić, że w przedsezonowych rankingach będą w czołowej trójce.

Na chwilę obecną podobnie silnym zespołem będzie Michigan State, do którego składu powrócić mają Kalin Lucas i Durrell Summers, a jedynym graczem opuszczającym uczelnie będzie Raymar Morgan.

2) Louisville ma nową halę, która pomieścić może około 22 tysiące widzów, a nazywać się będzie... "KFC Yum! Center". Spółka Yum Brands (właściciel KFC, Pizza Hut i Taco Bell) podpisała umowę z uczelnią na 10 lat i za prawa do nazwy będzie płacić 13.5 mln $ rocznie. Drużyna Cardinals na otwarcie sezonu w nowej hali zmierzy się 16 listopada 2011 roku z Butler Bulldogs.

3) Zawodnik Rutgers Mike Rosario, który w sezonie średnio notował 16.7 pkt i prawie 4 zbiórki zdecydował się na transfer. Od sezonu 2011-12 będzie występował w Florida Gators. Rosario w wakacje grał w Mistrzostwach Świata do lat 19 w składzie Puerto Rico, gdzie wyrobił sobie nazwisko. Był najlepszym strzelcem turnieju średnio zdobywając 24pkt na mecz, a przeciwko Francji dał popis swoich umiejętności rzucając 54 oczka (jego drużyna wygrała to spotkanie jednym punktem). Przyszły zawodnik Gators swoją decyzję motywował chęcią wygrywania i zdobycia mistrzostwa.

4) Kolejny 2009-2010 NCAA Basketball Dunk Mix:

Brak komentarzy: