17 kwi 2010

Ważny dzień dla Kentucky

14 kwietnia był pierwszym dniem letnich wyborów przyszłych uczelni przez zawodników z High School i tego też dnia napłynęła świetna informacja dla Wildcats.

Drugi zawodnik w swoim roczniku, czyli rozgrywający Brandon Knight od przyszłego sezonu zagra dla trenera Calipari, tym samym dołączy do Stacey'ego Poole, który Kentucky wybrał już wcześniej. Tak naprawdę nie było tu niespodzianki, bo od dłuższego czasu niemal pewne było że Knight wybierze Wildctas. Tym samym czwarty raz z rzedu trener Calipari ściąga zawodnika z czołowej piątki w swoim roczniku (wcześniej Rose, Evans, Wall).

Jakby tego było mało, swoją chęć gry w Kentucky zadeklarował Michael Gilchrist, czyli najlepszy zawodnik w swoim roczniku. Jednak jemu pozostał jeszcze rok gry w HS i do Wildacts będzie mógł dołączyć dopiero od sezonu 2011-12. Tym samym na chwilę obecnąjego deklaracja nie jest wiążąca i jeszcze będzie miał sporo czasu nad zastanowieniem się czy robi słusznie.

Także turecki center Enes Kanter od przyszłego sezonu ma występować w barwach Wildacts, lecz w jego przypadku nie jest pewny czy zostanie dopuszczony do gry, bo pojawiają się informacje że otrzymywał wynagrodzenie za grę w Turcji. Prawdopodobne jest jednak że będzie musiał odczekać od kilku do kilkunastu meczy by być dopuszczonym do gry.

Innymi zawodnikami, którzy niedawno podjeli decyzję na temat swojej przyszłości są 23 zawodnik, według scout.com rozgrywający Ray McCallum oraz #34 Trey Zeigler. Ten pierwszy wybrał University of Detroit (Horizon League), gdzie trenerem jest jego tata. Zeigler od przyszłego sezonu będzie grał w Central Michigan gdzie dla odmiany trenerem jest jego ojciec.

W najbliższych dniach (a prawdopodobnie jutro) swoje oświadczenie ma wygłośić #10 Josh Selby, który na chwilę obecną rozważa pomiędzy Kansas, Kentucky, UConn, Arizona i Tennessee. Choć wszystkie gwiazdy na niebie wskazują że wybierze Jayhwaks. Także zawodnik numer 12 C.J. Leslie oraz #26 Doron Lamb mają ogłosić swoje decyzję. Ten pierwszy rozważa pomiędzy Kentucky, N.C. State i Oregon podczas gdy Lamb wybierze albo Kentucky albo Kansas.

Z ważniejszych graczy, którzy jeszcze nie wybrali sobie drużyny pozostali: #20 Terrence Jones i #22 Cory Joseph.

Pełna lista przyszłych zawodników NCAA czyli Top100 według scout.com.

Brak komentarzy: