8 kwi 2010

Kolejne deklaracje

Do 25 kwietnia mają czas zawodnicy by zdecydować się na udział w drafcie, więc i w najbliższym czasie to będzie tematykom przewodnią.

1) Born Ready czyli Lance Stephenson mimo wcześniejszym zapowiedzią najwyraźniej stwierdził, że jednak jest gotów na grę w NBA i nie tylko wstępnie zgłosił się do draftu, ale także zatrudni agenta.

Jeszcze przed sezonem Stephenson był wymieniany wśród "one-and-done" czyli zawodników przychodzących do NCAA tylko na rok, ale po dość słabym sezonie wydawało się że pozostanie jeszcze przy najmniej na jeden sezon. Sam zawodnik stwierdził, że powodem zmiany decyzji była między innymi potrzeba wsparcia rodziny finansowo.

Były już gracz Cincinnati ma szanse na pick pod koniec pierwszej rundy, jak również może w ogóle nie zostać wybrany.

2) Do draftu bez zatrudniania agenta zgłosili się także: Avery Bradley (Texas), Chris Wright (Dayton) i Jordan Crawford (Xavier) oraz Xavier Henry z Kansas, jednak w jego wypadku nie wiadomo ostatecznie czy zatrudni agenta czy nie.

3) Również dwóch kolejnych zawodników z top15 zadeklarowali udział w drafcie oraz zatrudnienie agenta, czyli Evan Turner (Ohio State) i Hassan Whiteside (Marshall). Pierwszy prawdopodobnie zostanie wybrany w top5, choć ma szanse na 1 lub 2 pick, zaś drugi pod koniec top15.

4) Wydawało się że cała piątka nie opuści Kentucky, a jednak wszystkie znaki na niebie wskazują że właśnie tak będzie. John Wall, Eric Bledsoe, DeMarcus Cousins, Daniel Orton i Patrick Patterson prawdopodobnie w przyszłym sezonie w NCAA już nie zagrają. Choć jeszcze nie wiadomo czy Bledsoe i Orton zatrudnią agenta są duże szanse że zostaną wybrani w pierwszej rundzie zbliżającego się draftu.

W najlepszym wypadku cała piątka ma szansę na wybór w top20 draftu i jeśli tak się stanie będzie to wydarzeniem historycznym, bo jeszcze nigdy nic podobnego nie miało miejsca.

5) Więcej informacji o wszystkich zgłoszonych zawodnikach na nbadraft.net.

Brak komentarzy: