2 kwi 2010

Jeremy Tyler i Tyler Smith

O dwóch Tyler'oach gdzie jeden był dużo, a drugi mały... no może nie do konca, bo tak naprawdę nie wiem ile mają obaj wzrostu. Ale nie o to tu chodzi, a bardziej o dwa ciekawe przypadki.

Jeremy Tyler zapisał się do kart historii, jako pierwszy rezygnując z ostatniego roku w High School, by podpisać profesjonalny kontrakt. Zawodnik stwierdził, że nudzi go już gra w szkole średniej i związał się rocznym kontraktem z Maccabi Haifa wartym 140 tys. $.

Jednak w profesjonalnej koszykówce nie szło mu najlepiej. Narzekali na niego koledzy z drużyny, a przede wszystkim trener i kwestią czasu było jego odejście. Stało się tak 19 marca, czyli na 5 tygodni przed zakończeniem sezonu w Izraelu.

W swoich 10 meczach na parkiecie przebywał średnio 7.6 minuty i w tym czasie notował 2.1 pkt. We wszystkich spotkaniach zdobył 21 punktów, czyli zarabiał około 7000 $ za jeden.

Tyler był postrzegany jako jeden z lepszych w swoim roczniku, lecz podjął złą decyzję i nie wiadomo co go czeka. Aby móc zgłosić się do draftu musi odczekać jeszcze rok. Jego ojciec wspomina, że grą w NBDL raczej nie jest zainteresowany, a trudno oczekiwać, że po tak słabym sezonie jakikolwiek europejski klub będzie chętny go zatrudnić.

Jak potoczy się jego kariera? Nie wiadomo. Alejego losy powinny być przestrogą dla kolejnych młodych zawodników.


Tyler Smith był czołowym zawodnikiem na uczelni Tennessee i w 12 rozegranych meczach zdobywał średnio 11.7pkt, 4.7zb i 3.7as. Jednak po zwycięstwie nad Memphis w nowy rok za bardzo zabalował z kolegami i został przyłapany w aucie, gdzie oprócz marihuany policja znalazła również broń.

Smith niemal całą winę wziął na siebie (prawdopodobnie słusznie), przede wszystkim przyznając się do posiadania broni, a że nie był to jego pierwszy wybryk został szybko wyrzucony z uczelni.

Niespodziewanie całkiem niedawno znalazł zatrudnienie w lidze tureckiej. Podpisał dwumiesięczny kontrakt z Bornova i po pierwszych 5 spotkaniach spisuję się bardzo dobrze. W Średnio 32 minuty spędzone na parkiecie notuje 21.2pkt, 8.4zb i 4.8 asysty.

Zawodnik otwarcie przyznaję, że wciąż jest zainteresowany grą w NBA, więc może i już w tym drafcie go zobaczymy. 

Brak komentarzy: