11 lis 2011

Wokół parkietów - Thompson, Blackshear

Tak, wiem, zdecydowanie za długo nic na blogu nie pisałem, ale trochę pochłonęły mnie teksty na Czwartą-Kwartę i CollegeHoops.pl (czytaliście już pierwszy wpis na Blogu Tomka Gielo?) oraz inne prywatne obowiązki. Ogólnie wracam, nie wiem jak często będę coś pisał, ale na tych trzech stronach na pewno moje prace pojawiać się będą. Na razie szybkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń ostatnich dwóch tygodni.

1) JT Thompson z Virginia Tech zalicza się do najbardziej pechowych graczy w NCAA. Po bardzo udanym sezonie 2009-10 (śr. 7.3pkt, 4.6zb w 20min gry), we wrześniu 2010 roku zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie i w rezultacie opuściła cały sezon. Niedawno ponownie doznał identycznego urazu, ale na szczęście w drugim kolanie. Miejmy nadzieję, że w pełni sił wróci gry od sezonu 2012-13.

2) Do gry dopuszczony został ukraiński center Olexiy "Alex" Len, ale będzie musiał pauzować w pierwszych 10 spotkaniach sezonu. Zadebiutować ma 28 grudnia w meczu z Albany.

3) Kontuzja barku, jakiej nabawił się Wayne Blackshear nie wykluczy go z całego sezonu i do gry ma wrócić w przeciągu 6-8 najbliższych tygodni. Jest to bardzo dobra wiadomość dla samego gracza, ale jeszcze lepsza dla zespołu Louisville.

4) Zawieszony na trzy mecze został trener Donnie Jones, w związku z aferą na uczelni UCF. Według raportu NCAA jedna ze sportowych agencji opłacała nieoficjalne wizyty rekrutów w szkole. Co gorsza aż pięciu zawodników Knights nie wystąpiło w ostatnim sparingu. Za złamanie zasad panujących w drużynie zawieszonych zostało trzech graczy (wśród nich Marcus Jordan), a dwójka Jeff Jordan i A.J. Rompza oczekują na decyzje NCAA w sprawie dopuszczeni ich do gry w najbliższych rozgrywek. Tym samym nie wiadomo w jakim składzie przystąpi zespół UCF do pierwszego meczu 12 listopada.

5) Brat Derricka Rosea, Reggie Rose po raz drugi podpadł NCAA. Tym razem opłacał loty Freshmana UConn Ryana Boatrighta, który tymczasowo nie jest dopuszczony do gry w tym sezonie. Sprawa jest obecnie badana, a według doniesień mediów zawodnik Huskies ma opuścić od 3 do 6 spotkań.

6) Scootie Randall, który w wakacje nabawił się kontuzji łękotki i obecnie przechodzi rehabilitacje do gry ma wrócić w grudniu.

7) Ostatnich kilka miesięcy Utah były bardzo trudne. Po zmianie trenera aż 8 zawodników zdecydowało się na transfer, a w sparingu z drużyną Adams State kontuzji doznało dwóch kolejnych zawodników. Obrońca Chris Hines opuści od 2 do 4 tygodni z powodu drobnego urazu żeber. Center David Foster natomiast złamał prawą nogę i w najbliższym sezonie prawdopodobnie nie zagra. W poprzednich rozgrywkach Hines zdobywał średnio 5.5pkt, 6.1zb i 1.5bl, a Foster 2.9pkt, 5.2zb i 3.2bl.

8) Za złamanie zasad drużyny zawieszony na cztery mecze został Crandall Head (młodszy brat Luthera Heada). Zawodnik Illinois opuścił już dwa spotkania sparingowe i teraz czeka go pauza w dwóch kolejnych (przeciwko Loyola 11.11 i SIU-Edwardsville 14.11).

9) Andre Cornelius za kradzież we wrześniu kilku kart kredytowych opuści 10 pierwszych spotkań sezonu. Zawodnik George Mason może normalnie trenować z drużyną, ale na boisku zobaczymy go pod koniec grudnia. W poprzednich rozgrywkach notował przeciętnie 9.5pkt i 2.3zb.

10) DeQuan Jones został zawieszony na cały sezon w związku z niedawną aferą na uczelni Miami. Zawodnik Hurricanes otrzymał około 10 tysięcy dolarów, by wybrać stypendium Miami (FL). W poprzednim sezonie notował przeciętnie 4.5pkt i 2.5zb w 14min gry.

11) Ian Miller opuści pierwszy semestr i do gry wróci w grudniu. Rezerwowy zawodnik Florida State w poprzednim sezonie notował przeciętnie 5.5pkt i 1.6zb w 14.4min gry.

Brak komentarzy: