28 lis 2011

Wokół parkietów - Abromaitis, Murphy

Kolejne doniesienia na temat kontuzji i nie tylko. Niestety nie mam obecnie na tyle czasu by pokusić się o większe analizy, czy teksty, dlatego tymczasowo blog będzie istniał właśnie w takiej formie. 

1) Freshman Sidiki Johnson za złamanie zasad panujących w drużynie został zawieszony do odwołania. Dla Arizony jest to raczej mało krzywdząca wiadomość, bo skrzydłowy w tym sezonie wystąpił w zaledwie 3 meczach, łącznie 7 minut.

2) Augustus Gilchrist z powodu kontuzji barku opuścił dwa mecze South Florida, a do gry wrócić ma w najbliższym czasie. Zawodnik Bulls w tym sezonie notuje średnio 11.6pkt, 6.8zb i 2.6bl.

3) Zawodnik UC Davis Ryan Sypkens 18 listopada doznał kontuzji kolana i nie wystąpił w trzech kolejnych meczach swojej drużyny. Gracz Aggies zdobywa średnio 14.5pkt, 5zb i 2.5as, a do gry wróci najprawdopodobniej od najbliższego meczu.

4) Tim Abromaitis na piątkowym treningu zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie i teraz czeka go bardzo długa rehabilitacja. Przypomnę, że z powodu zawieszania zawodnik Notre Dame musiał opuścić 4 pierwsze mecze sezonu i w rezultacie zdołał rozegrać tylko dwa spotkania, w których notował przeciętnie 14pkt, 7zb i 2.5as.

5) Erik Murphy uszkodził łękotkę w prawym kolanie, co wyeliminowało go z gry do końca sezonu. Skrzydłowy Florida w 4 pierwszych meczach zdobywał średnio 10pkt i 4zb, a jego nieobecność tylko powiększy podkoszową "dziurę" w zespole Gators. 

6) Gonzaga zdecydowała, że skrzydłowy Kelly Olynyk w tym sezonie nie zagra i zostanie wykorzystana opcja "redshirt". W poprzednim sezonie notował przeciętnie 5.8pkt, 3.8zb w 13.5min.

7) Kolejna fatalna wiadomość z obozu Louisville. Na treningu u Stephana Van Treese'a odnowiła się kontuzja rzepki i prawdopodobnie opuści cały sezon.

8) Stacey Poole Jr. niezadowolony z pozycji w drużynie zdecydował się na transfer. Zawodnik przychodząc do Kentucky w 2010 roku plasował się na #67 pozycji w Top100. W Wildcats w sumie rozegrał tylko 45 minut.

Brak komentarzy: