23 lut 2010

Ranking PG

Może nie do końca ranking, ale podział rozgrywających NCAA z wyróżnieniem w czym dany zawodnik jest najlepszy i wyróżnia się na tle pozostałych.

Najbardziej atletyczny - John Wall (Kentucky) - nie ma skoczniejszego rozgrywającego i prawdopodobnie szybszego zawodnika niż lider Wildcats. Bloki, dunki, liczne highlighty zresztą za dużo tu nie trzeba mówić, bo tego pana zna każdy. W skrócie Wall potrafi wszystko, nawet to:Najbardziej clutch - Scottie Reynolds (Villanova) - może nie koniecznie chodzi o ostatnie minuty meczu, bo tu raczej Wall nie miał by konkurentów, ale o drugie połowy meczu, w których to właśnie Reynolds zdobywa więcej punkty i dokładnie wtedy kiedy zespół tego najbardziej potrzebuje.

Najwszechstronniejszy - Greivis Vasquez (Maryland) - po nie najlepszym początku sezonu z meczu na mecz gra coraz lepiej, a ostatnich kilka jego spotkań najlepiej to obrazują. Statystyki na poziomie 19pkt, 6as, 5zb i 1.5 przechwytu. Czy tu trzeba coś dodawać?

Najbardziej doświadczony - Sherron Collins (Kansas) - nie mogło być inaczej. Lider Kansas nie notuje wybitnych statystyk, nie ma go na pierwszych stronach gazet (mimo nieprzeciętnych umiejętności) tylko po cichu prowadzi swój zespół do najlepszego bilansu w NCAA. Kiedy trzeba podaje, kiedy trzeba zdobywa punkty, kiedy trzeba bierze ciężar gry na siebie, w skrócie cztery lata na uczelni robią swoje.

Najbardziej wyważony - Jon Scheyer (Duke) - gdy przychodził do Duke był strzelcem i o rozgrywaniu nie miał za dużego pojęcia. W zeszłym sezonie z przymusu grał na PG, co przynosiło różny skutek, ostatecznie kolejny okres przygotowawczy przepracował pod tym względem i na efekty nie trzeba było długo czekać. Scheyer nie tylko jest najlepszym podającym w swojej drużynie, ale też najlepszym strzelcem. Do tego wysoki wskaźnik asyst do strat i jeśli szukasz rozważnego rozgrywającego to lepiej trafić nie mogłeś.

Najlepszy nie rozgrywający - Evan Turner (Ohio State) - skrzydłowy, który z przymusu musi rozgrywać i coraz lepiej mu to wychodzi, a statystyki na poziomie 19.6pkt, 9zb, 6as, 2 przechwyty mówią wszystko.

Najlepszy pg o którym nie słyszałeś - Demetri McCamey (Illinois) - drugi podający NCAA, średnio prawie 7 asyst w meczu. Dawno nie widziałem zawodnika z takim przeglądem pola, a jego podania to sama przyjemność dla oka.

Oczywiście to jest tylko moja subiektywna opinia, dlatego zapraszam do komentowania, waszych propozycji i wymyślania swoich kategorii.

2 komentarze:

mack pisze...

John "Chrzan" Scheyer powinien całować stopy Mike'a Krzyzewskiego. Bez niego, by nie istniał. Vasquez/Reynolds, ich słaby motor(yka) może się nie najlepiej przełożyć na NBA, ale liga już niejedno widziałem. Gdzie trochę miłości dla mojego człowieka Corey'a Fishera?:)

Kosi pisze...

Corey to nie jest typowy rozgrywający, więc i nie mógł się znaleźć na liście, ale bliżej MM coś o nim też się napisze ;)