25 lut 2010

Wokół parkietów

Co jakiś czas, będzie pojawiało się takie podsumowanie wydarzeń, kontuzji, ciekawostek itd, które mogą zainteresować przeciętnego kibica NCAA.

1) Lance "Born Ready" Stephenson jeden z lepszych freshmanów przychodzących do NCAA w tym sezonie w niedawnym wywiadzie przyznał, że zostaje w Cincinnati na jeszcze jeden rok. Zawodnik, który miał być kolejnym z "one-and-done" nie imponuję grą, tak jak od niego oczekiwano. Średnie 11pkt i 5zb najlepiej to pokazują. I gdy wydawać by się mogło, że to dobra decyzja warto nadmienić, że do końca sezonu jeszcze kilka meczy zostało. Jeszcze jego drużyna może awansować do MM, może przeciwko dobrej drużynie rzuci 30 punktów (na co go stać) i jego akcje znacznie wzrosną. Co wtedy zrobi? Powinien wykorzystać szansę i zgłosić się do draftu, ale z drugiej strony zostanie posądzony o nie-prawdomówność. Dlatego z takimi decyzjami najlepiej się wstrzymywać przed końcem sezonu, bo jeszcze wszystko się może zdarzyć.

2) Jarvis Varnado w meczu z Alabama zablokował 8 rzutów dzięki czemu stał się jak to ładnie brzmi po angielsku "NCAA's all-time blocks leader". Wyprzedził tym samym Wojciecha Mydra. Center Mississippi State ma obecnie na koncie 536 bloków i kilka spotkań na poprawę tego rekordu.

3) North Carolina z okazji 25 lecia istnienia firmy Jordana (chyba?) w dzisiejszym spotkaniu wystąpili w nowych srebrnych koszulkach/strojach. Zresztą oceńcie sami:

fot. rushthecourt.net


3) Także w dzisiaj Jimmy Butler dzięki swojemu buzzer-beaterowi uratował sezon Marquette albo przynajmniej przedłużył ich nadzieję na udział w MM:4) Cała uczelnia Purdue czeka na wyniki badań Robbie'go Hummela, który w spotkaniu z Minnesotą doznał kontuzji kolana. Jeśli uraz okaże się na tyle poważny, że wykluczy Hummela z rozgrywek do końca sezonu Boilermakers mogą zapomnieć o udanym występie MM. Z nim w składzie mają realne szansę na Final Four. A tu jak doszło do kontuzji.

5) I na koniec próbka mozliwości kibiców Utah State:


5 komentarzy:

Michał Górny pisze...

A jak z kłopotami prawnymi Lance'a ?

Kosi pisze...

Na chwilę obecną chyba załatwione, tzn. przed sezon jakieś problemy miał, ale ostatnio nic się tym nie mówi/piszę, więc wygląda, że jest ok.

Anonimowy pisze...

kibice masakra:) dobra notka

beztroskoo pisze...

jedna z piękniejszych stron NCAA to kibice. :)

mack pisze...

Nie jestem fanem Stephensona, ale to nadal atletyczny freak i miejsce w NBA znajdzie. Rok temu podobnie słabo wypadał DeMar DeRozan w trackie sezonu w USC, by potem zabłysnąć w turnieju. Do tego Pac-10 rok temu nawet gdy coś tam grąły jeszcze UCLA,ARizona i Ariz.State, nie było chyba tak silne jak Big East w tym roku.

Co do Hummela to martwię się. Najpierw problemy z plecami rok temu, teraz kolano. Szkoda, pewnie czeka go w najlepszym wypadku końcówka drugiej rundy draftu..